Za komunikację odpowiada centrala sterująca. Należy ją podłączyć do komputera lub tablicy interaktywnej za pomocą kabla USB, a następnie sparować z nią Classpady.

Ważne – po sparowaniu Classpadów z centralą sterującą zostaną one przez nią zapamiętane aż do czasu rozparowania. Tak sparowany zestaw (centrala sterująca z Classpadami w stacji dokującej) można dowolnie przenosić z klasy do klasy i podłączać do dowolnego komputera lub tablicy interaktywnej.


